Kremy z kolagenem na trądzik

Kremy z kolagenem na trądzikKremy z kolagenem na trądzik to bardzo popularne produkty, zwłaszcza dla nastolatków i osób borykających się z problem trądziku. Wiadomo nie od dzisiaj, że trądzik powstaje z powodu nadmiernej produkcji łoju. Łój jest produktem wewnętrznym, czyli oleistą mazią na którą nie mamy wpływu, choć osoby produkujące większe ilości testosteronu oraz progesteronu mogą wydzielać do dwóch razy więcej łoju. Jak już wspomnieliśmy, kremu z kolagenem są bardzo popularne, jednak nie działają tak dobrze jak opisują to producenci. Dlaczego? O tym poniżej.

Trądzik jest tak naprawdę stanem zapalnym. Kiedy znajdziecie w sieci animacje pokazujące jak powstaje trądzik, to szybko dojdziecie do wniosku, że nawet regularne mycie twarzy nie pomoże Wam w jego pozbywaniu się. Dlaczego? Ponieważ w skórze każdego człowieka znajdują się pory i to właśnie w porach gromadzone są różnego rodzaju bakterie, a także wirusy. Jeśli używacie szamponów lub co gorsza – żelów do mycia ciała, to możecie nabawić się bardzo poważnego trądziku. Co jest ciekawe to fakt, że mycie twarzy 4 razy dziennie mydłem oraz wodą w zupełności powinno wystarczyć, aby pozbyć się problemu wstydliwego trądziku. Kremy, maści czy nawet tabletki na pewno nie pomogą Wam tak skutecznie jak zwykła woda z mydłem.

Naukowcy z całego świata prześcigają się w wymyślaniu coraz to bardziej durnych teorii na temat trądziku. Niektórzy twierdzą, że jest on spowodowany jedzeniem czekolady, zaś inni upierają się, że trądzik powstaje w wyniku nadmiernej potliwości. Popatrzcie na sportowców. Oni biegają po boiskach po 20 kilometrów dziennie i są spoceni jak po wyjściu z sauny. Mają problem z trądzikiem? Oczywiście, że nie.

Kremy czy maści na pewno pomagają, ale bardzo słabo i nie długotrwale. Wszystko zależy także od tego, jak dana osoba reaguje na kremy. W ich składzie znajduje się zazwyczaj bardzo wiele chemicznych substancji, które mogą wywołać alergię. Przed kupieniem jakiejkolwiek substancji do walki z trądzikiem zalecamy konsultację z lekarzem. Naszym zdaniem maści z kolagenem nie działają tak dobrze jak twierdzi producent, za to od nas niska ocena 3/10. Jeśli macie problemy z trądzikiem, a chcecie znaleźć rewolucyjne sposoby na walkę z nim, to serdecznie zachęcamy do zapoznania się z innymi treściami w naszym serwisie.

Autor zdjęcia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>